מוצר שפה טבעית ייעודי שמתחבר לצ'ט בוט שלכם וגורם לו להבין

מורפיקס בוט הוא תוסף שפה טבעית ייעודי שמתחבר ב-API לצ'ט בוט של הארגון שלכם ומסייע לו להבין ולנתח את השאלות של המשתמשים בעברית, אנגלית וערבית ומשפר משמעותית את איכות ניתוח הכוונות (intent), הדיוק והרלוונטיות של התשובות.

מורפיקס בוט מבוסס על טכנולוגיות השפה המתקדמות של מלינגו, עונה בדיוק על בעיות בבניית בוטים טקסטואליים ומקצר משמעותית את זמן ההקמה של הבוט בשפות שמיות.

מתוך ניתוח הטקסט שמגיע לבוט שלכם מורפיקס בוט מספק לו 3 תוצרים עיקריים:

1. חילוץ ה-Intent (הכוונה) של הפונה אמצעות מערכת מתקדמת ללימוד מכונה המשלבת חוקי NLP מורכבים לשפות שמיות.

2. חילוץ ה-Entities (ישויות) כולל טיפול מלא בהטיות וצורות כתיב שונות.

3. חילוץ מין הפונה (זכר/נקבה).

המצב הקיים בארגונים

הצ'ט בוֹט מאפשר שיחה וירטואלית ונמצא היום ביותר ויותר עסקים שמנהלים באמצעותו תקשורת אוטומטית עם הלקוחות וחוסכים זמן יקר.

הלקוח נכנס לאתר או לאפליקציה ומעוניין לברר פרטים או לבצע פעולה…את פניו מקבל צ'ט שמזמין אותו לשיחה. הלקוח עונה ומתחיל להתפתח דיאלוג.

אבל בזמן שצ'ט בוטים נמצאו מאוד יעילים לעסקים בעולם, בישראל הם מאוד מתקשים לנצל את הפוטנציאל העסקי שלהם בגלל חסם מאוד משמעותי – השפה.

התוצאה ברוב הפעמים, שבעברית הצ'ט בוט לא באמת עובד!

למה זה קורה?

השפות השמיות, וביניהן העברית והערבית, מאתגרות במיוחד את הצ'ט בוטים מכמה סיבות:

הן מורכבות מאוד מבחינה לשונית – לכל מילה יש לפעמים מאות ואלפי נטיות שונות.

בעברית ובערבית למילים רבות יש מספר משמעויות, מה שמקשה על הבוט להבין את המשמעות הנכונה של השיח עם הלקוח.

צ'ט בוט היא תוכנה לומדת המבוססת על טכנולוגיות למידת מכונה מתקדמות. אבל כשלכל מילה יש מגוון כל כך רחב של נטיות, נפגעת מאוד היכולת של הבוט להבין את הכוונה של המשתמשים, וללמוד מהאינטראקציה איתם.

והתוצאה: הלקוח לעיתים קרובות לא מקבל את השירות שציפה לו, נוטש מתוסכל את האתר מה שגורם לתחושה לא טובה כלפי הארגון ולעיתים איבוד של לקוח או עסקה פוטנציאלית.

מאפייני רכיב ניתוח השפה של Morfix Bot

התגברות על רב-משמעות

בשפות שמיות קיימים מקרים רבים של מילים הכתובות באופן זהה אך הן בעלות משמעות שונה לחלוטין זו מזו. ניתוח הבוט של מלינגו מתגבר על הרב-משמעות הזו. ומנתח את הפניות לבוט בהתאם להקשר של המילים בתוכן.

שילוב מילים נרדפות

למשל – נניח שהמילה "וירוס" הוגדרה כישות על ידי הלקוח. שילוב התזאורוס של מלינגו יאפשר זיהוי פניה לבוט הכוללת את המילה "נגיף". זה כמובן הולך ונעשה יותר מורכב כשהפנייה נעשית עם הטיה מורפולוגית כגון – "הנגיף", "נגיפים", "לנגיף" וכו' – המוצר יודע לטפל בכל ההטיות הללו ולזהות את מילת הבסיס על פי ההקשר.

אפשרות להרחבה למשפחה סמנטית

מורפיקס בוט מאפשר הרחבת היישויות למשפח סמנטית. למשך הגדרה של "ניהול" כיישות תאחזר גם מילים מאותה משפחה כגון "מנהל" (לבחירת הלקוח) 

ניתוח מספרים: שעות ותאריכים

בעברית (ובערבית) צורות רבות לציין מספרים – שעות ותאריכים

שעות:

13:30, 1:30 אחה"צ, אחת וחצי, באחת וחצי, אחת ושלושים, אחת שלושים, 1330, ועוד.

כל הצורות האלה מאוחדות על ידי מוצר הניתוח לבוטים של מלינגו לצורה מנורמלת אחת – 13:30.

תאריכים:

2/12, 2-12-2017, השני ל-12, שניים בדצמבר, השני לדצמבר, השני לשנים עשר, שתיים בדצמבר, ועוד.

כל הצורות האלה מאוחדות על ידי מוצר הניתוח לבוטים של מלינגו לצורה מנורמלת אחת: 02/12/2017

טיפול בשגיאות שפת הקלדה במקלדת - עברית/אנגלית

לדוגמה : שגיאת הקלדה כמו " nvpfv" תומר למילה העברית הנכונה – "מהפכה".

זיהויי הכוונה (Intent)

מורפיקס בוט לומד את ה- intents מתוך סט אימון (training set) בעזרת שילוב ייחודי של למידת מכונה, deep learning והניתוח המורפולוגי מבוסס ההקשר של מלינגו.

זיהוי ישויות – נרמול על פי ניתוח מורפולוגי תלוי הקשר

השימוש במערכת של מלינגו מאפשר להסתפק  בכתיבת צורת יסוד אחת במילון  ה- entities. למשל, אם במילון יופיע המונח "צילום", המערכת תכיר גם את הצורות  "הצילום","צילומי", "צלום", "שהצילומים" וכו' – מדובר בעשרות עד מאות צורות   נטיות, כתיב מלא חסר וחלופות שונות.

זיהוי על פי מצלול - סאונדקס

שילוב של סאונדקס (מצלול) – נרמול שמות של מונחים ושמות, על פי המצלול (הייצוג הפונטי שמתבטא בכתיב), כך שגם מילים שאינן מוכרות במילון יזוהו. למשל אולטרסאונד,  אולטראסאונד, אולטרה סאונד.

זיהוי חוצה שפה – cross language

תמיכה בכתיבים חליפיים באנגלית. למשל, "בדיקת CT" או "בדיקת סי טי", "להזמין בדיקת ultra sound", וכדומה. למלינגו יכולת זיהוי cross language שתזהה את ה- intents ואת ה- entities גם במקרים של שימוש באנגלית בכתיב חלופי בתוך שיחה בעברית.

יכולת לזהות את מין הפונה

מערכת בוט של מלינגו מנתחת את הפניות לבוט ומזהה את מין הפונה (זכר/נקבה) ובכך מאפשרת לבוט לפנות למשתמש במין הנכון.

מענה לצורכי חיפוש מתקדם כחלק מפתרון השיחה

פתרונות שיחה אוטומטיים משלבים לרוב יכולות חיפוש המספקים מידע משלים לשיחה.

למלינגו פלאג שפה NLP מתקדם המתממשק למנועי חיפוש אירגוניים וביניהם מנועי חיפוש מבוססי קוד פתוח (כגון:Lucene/SolR/ElasticSearch) ומשתלב כחלק אינטגרלי בתהליך האינדוקס והשאילתה של מנועי החיפוש.

חיבור הרכיב המורפולוגי מעשיר את האינדקס של מנוע החיפוש ובכך משפר משמעותית את יכולות החיפוש של המנוע בעברית וערבי.  המוצר אינו פוגע בהתנהלות הרגילה של המנוע.

לפרטים נוספים 

צרו איתנו קשר בכל שאלה בנושא Morfix Bot

 

מלינגו ברשתות החברתיות

בין לקוחותינו

. דילוג לתוכן